Zloděj nám v sobotu po ránu vlezl do manželské ložnice

V sobotu po ránu mi volá jeden můj oblíbený kamarád a hlásí – dneska kolem půl osmé ráno, nám vlezl nějakej šílenej chlap do ložnice. Asi to byl zloděj. Manželku probudil hluk na schodišti a tak vstala a rozsvítila. A ve dveřích na něj narazila. Měl přes hlavu naraženou čepici a tmavé brýle. Začala strachy křičet a to mně probudilo. Vyskočil jsem a chlap utekl po schodech dolů a zmizel v zahradě.  Policii jsme nevolali, přestože nám v přízemí něco málo vybral. Peníze a cennosti máme uložené v bance. Zbyl po něm bordel v přízemí a obava, že se něco podobného může v budoucnu opakovat…

A nyní logicky  následuje otázka – jak se do moderního rodinného domu na pokraji CB může dostat zloděj? Podle majitele je dům je vybavený 3 roky starým alarmem a všechny dveře na plášti budovy jsou osazené moderní vložkou. To nezní špatně, co říkáte? Ale jak to funguje ve skutečnosti?

Zastavil jsem se u kamaráda na kafe a mezi řečí jsem se zeptal na stav alarmu. Byl v inkriminovaný čas aktivovaný? Nebyl, odvětil přítel. Není možné aktivovat alarm, když jsme doma. Jak to, odvětil jsem, většina moderních alarmů umožňuje nastavit funkci částečného střežení, která se využívá zejména tehdy, když majitelé spí a alarm přesto hlídá sklepy, garáže, sklady, prostě místnosti mimo ložnice a koupelny.  Hmm, tak to nevím, jak udělat. Návod od alarmu nemám a už ani nevím, kdo ho instaloval.

Alarm a technické návody na nastavení jeho činnosti se nám podařilo po hodině hledání najít na Googlu. Po další hodině jsme přeprogramovali alarm… Spustili jsme a testy ověřili režim nočního střežení. Zdá se že správně, protože paní domu ho od té doby denně používá a má jistotu, že dům je v době spánku hlídaný.

foto klávesnice

Standardní klávesnice s LCD displejem je jedna z mnoha, která umožní uživateli pomocí tlačítek zvolit stav částečného střežení domu nebo firmy.

foto klávesnice_1 Pokročilá grafická klávesnice s dotykovým displejem – opět umožní pohodlné ovládání alarmu, včetně režimu částečného střežení…

Tlačítko

I za pomoci tlačítka (přívěšek) lze plnohodnotně ovládat alarm systém, včetně nočního režimu a částečného střežení…

Zbývala revize zámků. Prohlédl jsem vložky a s hrůzou v oku zjistil, že se jedná sice o moderní, ale naprosto nevhodné vložky z Asie. Stavební firma, která mým přátelům postavila dům, použila levné vložky určené na předání stavby a jak to tak bývá, majitelé si je částečně z pohodlnosti a částečně z neznalosti ponechali jako vložky provozní. Neměli kontrolu nad jejich bezpečnostní úrovní, ani nad tím, kdo všechno má od nich klíče. Lékem na jejich problém se ukázaly nové vložky EVVA 3KS. Dva kousky spolehlivých zámků, sjednocené na jeden klíč již nějaký čas spolehlivě chrání dům a  zloděj se zatím neukázal. A doufejme ani neukáže.

klíč 3KS+

Krásný klíč vložky 3KS+. Moderní bezpečnostní vložka v nejvyšší bezpečnostní třídě.

vložka 3KS

Vložka 3KS+. Pro náročné uživatele a pro ty, kdo žádají skutečnou kvalitu.

Z výše uvedeného případu plyne  poučení – nikdo z nás by neměl podceňovat svou vlastní bezpečnost. Ať doma, tak ve společnosti, či v zaměstnání.  Znamená to aktivní zájem o problematiku bezpečnosti, občas něco málo investovat a hlavně – již zakoupenou techniku denně užívat a prověřovat funkčními zkouškami. Minimálně 50% majitelů domů a bytů nekóduje alarmy a místo uzamknutí na plný počet západů, byty pouze zabouchnou. Stále platí, že zloději nejraději okrádají lidi nepřipravené a naivní. Být připravený, znamená chránit sebe, rodinu a výsledky mnohaleté práce. Nedávejme zlodějům zbytečné šance.

František Študlar

Trezory

Jeremiášova 1

České Budějovice

Servisní telefon: 608 500 803

Email: studlar@trezory-studlar.com

www.klicovesystemystudlar.cz

Pokud se Vám článek líbil, ohodnoťte ho prosím a sdílejte se svými přáteli. Děkuji Vám za laskavost.

František Študlar

František Študlar
Autor je specialista v oblasti zamykací techniky. Jeho firma působí na trhu téměř 25 roků. E-knihu Jak zamknout dům a firmu ZDARMA ke stažení tady >> Předmětem jeho blogů je zamykací technika ve všeobecném rozsahu - úschovné objekty (trezory, sejfy), dveřní zamykací technika (vložky, Chubbovy zámky) a moderní mechatronické uzamykací systémy. Manuál k chytré klice CODE IT si stáhněte ZDARMA tady >>V blozích popisuje vlastnosti, principy, aplikační možnosti a technické zajímavosti, se kterými se během své praxe setkal. Celý příběh najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • book_3

 • E-kniha Jak zamknout dům a firmu ZDARMA

  Klikněte na tlačítko a stáhněte si e-knihu o moderní zamykací technice

 • obrázek Code it autor F. Študlar

 • Chytrá klika – zloděj nemá šanci

  Přečtěte si návod, jak z obyčejných dveří udělat dveře chytré. Kliknutím na tlačítko vyzrajete na zloděje.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Jsme na Facebooku