Trezor sekerou neotevřeš…

Před několika dny, jsem si skvěle popovídal s jedním urostlým dřevorubcem z Kaplice. Věc se udála takto – pán přinesl moderní klíč do trezoru a vyjádřil přání vyrobit kopii. Tu mu kolega za pár minut vyřezal, pán zaplatil a odešel. Na druhý den se vrátil se slovy Ten klíč jste vyrobili špatně, nefunguje. To se samozřejmě může stát. Pánovi jsem navrhl, že se zastavím u něho doma, rozeberu trezor a zjistíme, kde je chyba. Takto jsem i učinil. Najít chybu nebylo těžké.

Předně bylo nutné trezor nouzově otevřít, poněvadž zámek nereagoval ani na originální klíč. Zhruba po půl hodince jsme trezor otevřeli a zahájili inspekci zamykacího mechanismu.

Zámek z onoho trezoru byl totálně poškozený, řekl bych, že se jednalo půl kila  sofistikovaného kovošrotu. Překvapující byl hlavně fakt, že zámek vypadal na to, že do něho někdo zatloukl klíč palicí. Jeho dno, kde je zalisovaná osička klíče, bylo vyražené jako zátka od napůl otevřeného piva. Diskrétně jsem se otázal pána, jak k tomuto poškození mohlo asi dojít… On se nakonec přiznal, že občas zajde na Budvar a před pár dny vypil pár piv a po návratu domů akutně potřeboval něco vyndat z trezoru. Jak byl posilněný, trošku hůř viděl a když to nešlo hned otevřít, vzal sekeru a trošku klíč do klíčové díry natloukl.

Trezor lock

Dost jsme se spolu nad rozebraným trezorem zasmáli. Přiznal jsem se mu, že bych si hned dal Budvar taky, ale od 35 let trpím alergií na jakýkoliv alkohol, takže konzumace u mě nepřichází v úvahu. Trezor jsem si odvezl do dílny, objednal nový zámek a dveře trezoru uvedl do provozuschopného stavu. A s Vámi se dělím o cennou životní zkušenost – Trezor sekerou prostě neotevřeš…

Trezor lock

Přeji vám krásný den a krásný týden. Pokud se vám článek líbil, dejte mu like a sdílejte ho přátelům.

František Študlar

 

Prodejna a servis trezorů

Jeremiášova 1

370 01 České Budějovice

telefon 608 500 803, email: info@trezorystudlar.cz

František Študlar
Autor je specialista v oblasti zamykací techniky. Jeho firma působí na trhu téměř 25 roků. E-knihu Jak zamknout dům a firmu ZDARMA ke stažení tady >> Předmětem jeho blogů je zamykací technika ve všeobecném rozsahu - úschovné objekty (trezory, sejfy), dveřní zamykací technika (vložky, Chubbovy zámky) a moderní mechatronické uzamykací systémy. Manuál k chytré klice CODE IT si stáhněte ZDARMA tady >>V blozích popisuje vlastnosti, principy, aplikační možnosti a technické zajímavosti, se kterými se během své praxe setkal. Celý příběh najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • book_3

 • E-kniha Jak zamknout dům a firmu ZDARMA

  Klikněte na tlačítko a stáhněte si e-knihu o moderní zamykací technice

 • obrázek Code it autor F. Študlar

 • Chytrá klika – zloděj nemá šanci

  Přečtěte si návod, jak z obyčejných dveří udělat dveře chytré. Kliknutím na tlačítko vyzrajete na zloděje.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Jsme na Facebooku