Před zloději se chraňte chytře!

Jak chytře chránit dům před zloději?

Včera odpoledne jsem byl nucený zaparkovat na dvorku ve středu města. Vystoupím z auta a co nevidím – okno. To samo o sobě není nic neobvyklého. Ovšem mříž, kterou na něj kdosi instaloval, je exkluzivní. Nedalo mi to a napsal jsem o tom dnešní blog. Nejprve foto:

Nesprávně provedená pevná mříž

Mříž není úplně v pořádku, to je jasné – ani konstrukčně, ani montážně. Jednak je  poddimenzovaná co do průřezu prutu. No a způsob instalace na 3 vruty s podložkou, jí deklasuje zcela. Takové zabezpečení objektu mnoho jistoty neslibuje. Lehká mříž sama o sobě rozhodně není hříchem – může sloužit třeba jen proti vniknutá koček a ptáků do místnosti, ale i tak by měla být namontovaná solidně a jistě by měla mít i kvalitnější povrchovou úpravu.

Jednu pěknou instalaci pevných mříží Vám nabízím na videu – klikněte si prosím na níže uvedený odkaz. Video se jmenuje Zabezpečení rodinného domu pevnou mříží.

http://www.klicovesystemystudlar.cz/videa/

Instalace proběhla asi před rokem, k plné spokojenosti majitele domu. Moderní pevná mříž je nejenom funkční, ale i hezká. Byla zvolena zajímavá výplň a mříž majiteli domu kromě jiného snižuje majetkovou pojistku, protože je certifikovaná podle moderních norem platných v EU. Montáž výrobku byla provedena pomocí moderních kotev HILTI, šetrně k fasádě domu. Povrchová úprava je časově stálá – pod komaxitovou barvou je žárový zinek. Takto ošetřená mříž bude skvěle vypadat i za 25 let.  Instalace umožňuje úklid parapetu, což je detail, který ocení zejména paní domu. Nehledě k tomu, že mříž nám umožní dlouhodobě bezpečné větrání interiérů. Myslím si, že pro představu toho, jak vypadá správné zabezpečení domu, dnešní krátká ochutnávka bohatě stačí.

Instalace pevné mříže v rodinném domu

výborná pevná mříž České Budějovice

solidní pevná mříž České Budějovice

Kromě pevných mříží je možné objekt zajistit i mřížemi nůžkovými – viz foto. Jsou výborné pro obchody a pasáže, dají se stáhnou ke straně a nepřekáží průchodu osob a dopravě zboží. V dnešní době tento prvorepublikový prvek prožívá doslova renesanci. A jak jsem napsal – ocení ho zejména obchodníci.

Certifikovaná nůžková mříž

Nůžková mříž asymetricky dělená

Kompletní dodávka mříží trvá zhruba 14 dnů. Objednávat je můžete na našem telefonu, nebo osobně na adrese:

Trezory Študlar

Čechova 164/1

370 01 České Budějovice

Telefon 608 500 803, email: info@trezorystudlar.cz

Děkuji Vám za čas, věnovaný čtení tohoto článku. Momentálně nabízím i další čtení o zabezpečení objektů:

http://www.klicovesystemystudlar.cz/velka-bytova-loupez/

http://www.klicovesystemystudlar.cz/mate-penize-pod-kontrolou/

František Študlar
Autor je specialista v oblasti zamykací techniky. Jeho firma působí na trhu téměř 25 roků. E-knihu Jak zamknout dům a firmu ZDARMA ke stažení tady >> Předmětem jeho blogů je zamykací technika ve všeobecném rozsahu - úschovné objekty (trezory, sejfy), dveřní zamykací technika (vložky, Chubbovy zámky) a moderní mechatronické uzamykací systémy. Manuál k chytré klice CODE IT si stáhněte ZDARMA tady >>V blozích popisuje vlastnosti, principy, aplikační možnosti a technické zajímavosti, se kterými se během své praxe setkal. Celý příběh najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • book_3

 • E-kniha Jak zamknout dům a firmu ZDARMA

  Klikněte na tlačítko a stáhněte si e-knihu o moderní zamykací technice

 • obrázek Code it autor F. Študlar

 • Chytrá klika – zloděj nemá šanci

  Přečtěte si návod, jak z obyčejných dveří udělat dveře chytré. Kliknutím na tlačítko vyzrajete na zloděje.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Jsme na Facebooku