Před zloději se chraňte chytře II

Čas od času je zapotřebí zajistit ve stavbě větší množství stavebních otvorů proti vykradení. Základní úvaha je nainstalovat mříže. Buď pevné, nůžkové, nebo rolovací. Udělal jsem několik fotek instalace objektu, kde důvodem k instalaci poměrně důkladného zabezpečení je státní zájem. Více nechci tento problém rozebírat – v objektu jsou použity jednak pevné a nůžkové mříže a centrální vchod je zabezpečený bezpečnostními dveřmi.

Pojďme se podívat na fotografie:

Bezpečnostní dveře BEDEX 3

          BEDEX České Budějovice

Vchodové dveře jsou bezpečnostní – desetibodové, značky BEDEX. Zajišťují vysokou odolnost proti vyloupení a vyhovují požadavkům NBÚ na zajištění utajovaných skutečností.

Dalším stupněm zabezpečení jsou mříže v okenních otvorech. Výplně jsou pevně instalované a jejich konstrukce je opět vyhovující pro požadavky NBÚ. Povrchová úprava je zinek + finální komaxit. Mříže dlouhodobě odolávají i povětrnostním vlivům. Jsou instalované tak, aby byl možný úklid parapetů.

Pevné certifikované mříže České Budějovice

Pevná mříž s certifikátem NBÚ České Budějovice

 

Finálním krokem je zajištění spisovny – zde je použitá nůžková mříž. Umožňuje jednak větrání, plné otevření balkonových oken a typ mříže je opět schválený pro použití k zajištění utajovaných skutečností.

Nůžková stahovací mříž s certifikáty NBÚ České Budějovice

Nůžková mříž s certfikáty NBÚ stažená napůl

 

Je vidět, že zabezpečení jednoho objektu, vyžaduje hned 3 typy mechanických zábranných prostředků. Příprava takové zakázky zabere dost času – jednak se protahují jednání se zákazníky, dále následuje zhotovení výrobní dokumentace, vlastní výroba, transport a instalace na místě samém. Ve větších objektech dosahují náklady na mechanické zajištění desítky milionů korun. Vše se komplikuje stále se měnícími normami EU, do věcí hovoří požárníci, projektanti a investor stavby často musí své primární požadavky přizpůsobit těmto vlivům.

Se zakázkami tohoto typu máme dostatek zkušeností. Dnešní blog berte jako ochutnávku do světa objektové bezpečnosti. Děkuji Vám za pozornost věnovanou tomuto článku a těším se někdy na viděnou.

František Študlar

608 500 803, info@trezorystudlar.cz

 

Momentálně nabízím k přečtení i následující články:

http://www.klicovesystemystudlar.cz/zlodejum-se-bude-darit-dobre-i-v-roce-2019/

http://www.klicovesystemystudlar.cz/setrite-na-spravnem-miste/

http://www.klicovesystemystudlar.cz/pred-zlodeji-se-chrante-chytre/

 

František Študlar
Autor je specialista v oblasti zamykací techniky. Jeho firma působí na trhu téměř 25 roků. E-knihu Jak zamknout dům a firmu ZDARMA ke stažení tady >> Předmětem jeho blogů je zamykací technika ve všeobecném rozsahu - úschovné objekty (trezory, sejfy), dveřní zamykací technika (vložky, Chubbovy zámky) a moderní mechatronické uzamykací systémy. Manuál k chytré klice CODE IT si stáhněte ZDARMA tady >>V blozích popisuje vlastnosti, principy, aplikační možnosti a technické zajímavosti, se kterými se během své praxe setkal. Celý příběh najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • book_3

 • E-kniha Jak zamknout dům a firmu ZDARMA

  Klikněte na tlačítko a stáhněte si e-knihu o moderní zamykací technice

 • obrázek Code it autor F. Študlar

 • Chytrá klika – zloděj nemá šanci

  Přečtěte si návod, jak z obyčejných dveří udělat dveře chytré. Kliknutím na tlačítko vyzrajete na zloděje.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Jsme na Facebooku