Nečekejte, až se to stane i Vám!

Minulý týden jsem otevíral dveře jedné paní z Budějovic. Byla sympatická, příjemná a velmi komunikativní. Prozradila mi, že je technický antitalent s nulovou šancí na změnu. Zámek do dveří jejího krásného bytu se zablokoval a nezbylo nic jiného, než odvrtat vložku a za pomoci řízené síly dveře otevřít. To se povedlo, dveře jsem opravil a zhruba hodinový servis dle mého soudu dopadl velmi dobře.

Proč o tom píši? Následně jsem rozebral a vyfotil vložku ze zablokovaných dveří. Podívejte se, co z takové běžné vložky do dveří vypadlo.

Nečistoty z vložky FAB

Mosazné piliny, vyschlé mazivo a špína uzamykací vložku po nějaké době spolehlivě zničí. Nejprve se zablokují pružinky, pak blokovací elementy a je konec. Navenek se to projevuje ztížením chodu vložky, nebo přeskakováním klíče. Vložka někdy dokonce při otáčení klíče vrže anebo píská.  Je zapotřebí ji vyčistit a následně namazat. Nejlépe sprejem. Zabrání to katastrofě a ušetří vám to spoustu nepříjemností a samozřejmě i peněz.

Sprej stojí cca 150,- Kč. Nová vložka 1000,- Kč. Výjezd servisního technika 1500,- Kč. Pravidelné mazání a čištění prodlouží život vložky až o 300 %. To to znamená, že investice do obyčejného mazacího spreje se 10 až 20 x zhodnotí. A dostanete se vždy domů včas a bez stresů. Mazací spreje zakoupíte na naší prodejně

TREZORY ŠTUDLAR, Jeremiášova 1, 370 01 České Budějovice, tel: 608 500 803.

Pravidelně mazat zamykací techniku se vám rozhodně vyplatí. Pokud Vás problematika ošetřování zamykací techniky zaujala, klikněte si na níže uvedený odkaz a dovíte se o mazání zamykacích systémů vše potřebné. Můžete si pustit video Jak správně mazat zamykací techniku, nebo stáhnout návod, kde jsou v tabulce doporučené typy sprejů a doporučené limity mazání pro nejběžnější typy zamykací techniky (vložky, visací zámky, panty na plastových dveřích, mříže, apod…).

Návod /PDF/: Mažeme zamykací techniku

Pokud se Vám článek líbil, sdílejte ho prosím svým přátelům.

Přeji vám všem úspěšný den.

František Študlar

František Študlar
Autor je specialista v oblasti zamykací techniky. Jeho firma působí na trhu téměř 25 roků. E-knihu Jak zamknout dům a firmu ZDARMA ke stažení tady >> Předmětem jeho blogů je zamykací technika ve všeobecném rozsahu - úschovné objekty (trezory, sejfy), dveřní zamykací technika (vložky, Chubbovy zámky) a moderní mechatronické uzamykací systémy. Manuál k chytré klice CODE IT si stáhněte ZDARMA tady >>V blozích popisuje vlastnosti, principy, aplikační možnosti a technické zajímavosti, se kterými se během své praxe setkal. Celý příběh najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • book_3

 • E-kniha Jak zamknout dům a firmu ZDARMA

  Klikněte na tlačítko a stáhněte si e-knihu o moderní zamykací technice

 • obrázek Code it autor F. Študlar

 • Chytrá klika – zloděj nemá šanci

  Přečtěte si návod, jak z obyčejných dveří udělat dveře chytré. Kliknutím na tlačítko vyzrajete na zloděje.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Jsme na Facebooku