Generální klíč je velké kouzlo

Dnes odpoledne jsem se zájmem pozoroval jednoho pána. Přišel na prodejnu a něco poptával. Z aktovky vyndal nejprve mobil, pak peněženku a nakonec klíče. Ty klíče mě zaujaly. Bylo jich asi 30 a musely vážit nejmíň kilo a půl.  Klíče a zámky mě živí a přirozeně ve mně budí zájem. Zeptal jsem se, proč tolik klíčů. Popsal mi to asi následovně – přední vchod, zadní vchod, terasa, sklípek na zahradě, garáž, popelnice, visací zámky na skříně a altánek…. A ještě nějakých dalších 15 kusů. Fabkové, tvarové, dozičáky, prostě nářez. Výsledek budování nemovitosti za pěkných 50 let.

Mezi řečí jsem se zmínil, že by to všechno šlo trošku zredukovat, možná i na jeden klíč. Navrhli jsme spolu následující tabulku a věnovali 30 minut jejímu vyplnění. Říkáme jí klíčový plán.

 

 

Deset dveří a tudíž deset různých klíčů jsme nahradili jedním. Navrhli jsme speciální klíč pro zahradníka, pro odvoz odpadu a dále pro hosty, kteří občas k pánovi jezdí. Žádná věda.

Cena uvedeného klíčového systému je hluboko pod 10.000,- Kč. Čas potřebný  k reinstalaci vložek je zhruba jedna hodina. Místo kilogramu kovu, tahaného denně po kapsách, se nabízí jeden pěkný moderní klíč.

Má to samozřejmě i svoje negativa – stojí to nějaké peníze a musíme si dávat velký pozor na generální klíč. Jeho ztráta představuje bezpečnostní riziko. Ale i tak si myslím, že výsledek stojí za přemýšlení.

Upřímně nevím, jestli si pán ten navržený klíčový systém koupí. Odešel se slovy, že bude o pořízení systému generálního klíče seriózně přemýšlet. Ovšem myslím si, že jeho pohled na moderní zamykací techniku se definitivně změnil. Od včerejška ví, že místo 25 klíčů, stačí jeden. A tomu se mezi námi lidmi říká technický pokrok. Pro hloubavějšího čtenáře nabízím odkaz na naše internetové stránky, kde je o klíčových systémech vícero podrobnějších informací:

http://www.klicovesystemystudlar.cz/klicove-systemy/

Děkuji vám za čas věnovaný čtení tohoto blogu. A přeji vám pěkné léto. Život vám může zjednodušit i zamykací technika.

 

František Študlar, tel.: 608 500 803

Čechova 164/1, CB

info@trezorystudlar.cz

 

Aktuálně nabízím k přečtení i jiné články o zamykací technice:

http://www.klicovesystemystudlar.cz/zamykame-presne-v-1900-kdy-vy/

http://www.klicovesystemystudlar.cz/umi-vas-mobil-zamykat-dum/

František Študlar
Autor je specialista v oblasti zamykací techniky. Jeho firma působí na trhu téměř 25 roků. E-knihu Jak zamknout dům a firmu ZDARMA ke stažení tady >> Předmětem jeho blogů je zamykací technika ve všeobecném rozsahu - úschovné objekty (trezory, sejfy), dveřní zamykací technika (vložky, Chubbovy zámky) a moderní mechatronické uzamykací systémy. Manuál k chytré klice CODE IT si stáhněte ZDARMA tady >>V blozích popisuje vlastnosti, principy, aplikační možnosti a technické zajímavosti, se kterými se během své praxe setkal. Celý příběh najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • book_3

 • E-kniha Jak zamknout dům a firmu ZDARMA

  Klikněte na tlačítko a stáhněte si e-knihu o moderní zamykací technice

 • obrázek Code it autor F. Študlar

 • Chytrá klika – zloděj nemá šanci

  Přečtěte si návod, jak z obyčejných dveří udělat dveře chytré. Kliknutím na tlačítko vyzrajete na zloděje.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Jsme na Facebooku