Chytrá elektronická klika – zloděj nemá šanci!

Mnoho lidí den co den řeší problém zabezpečení pracoviště z hlediska krádeže nebo vniku cizích osob. V tomto příspěvku mám aktuálně na mysli kancelářské prostory, nebo prostory sdílené více lidmi z jedné organizační jednotky. Když se zamýšlíme nad tím jak tento problém vyřešit, můžeme jít buď cestou individuálního zabezpečení, nebo univerzálnějšího technického systému s možností programovat vlastnosti tohoto prostředku podle momentální potřeby.

Individuální zabezpečení bývá většinou kvalitnější, ale také dražší a časově náročnější na vývoj a dodávku.

Univerzální systémy nemusí zdaleka splnit všechny požadavky, ale jsou rychle po ruce a jejich cena je příznivější. Z výpočetní techniky známe tzv. krabicová řešení kancelářských programů, e-shopů, apod…

Ne vždycky chceme dveře do kanceláře zabezpečit absolutně pevně. A netoužíme po ocelových bezpečnostních dveřích za desítky tisíc korun. Někdy prostě nemůžeme bourat a instalovat dveře nanovo. Stačí nám operativní zajištění s možností rychlé změny přístupových práv a co nejjednodušší obsluha. Pak si můžeme říci, že je na místě poohlédnout se po univerzálnějším prostředku. Pojďme si společně říci pár vět o chytré klice, která se jmenuje CODE IT. Volně bych to přeložil ve smyslu zakóduj to.

Případ ze školy – zabezpečení sborovny

Sborovna bývá tvořena jednou nebo dvěma většími místnostmi, kde se o přestávkách schází 10 až 20 učitelů. Každý z učitelů zde má stůl, židli a odkládací prostor na sešity, knihy a písemnosti menšího rozsahu. Během vyučování se může stát, že ve sborovně nikdo není a je nutné jí jednoduše zabezpečit proti vstupu cizích osob. To sice učitelé mohou provést ručně – klíčem, ale v počtu několika desítek lidí se vždy najde někdo, kdo nezamkne. Nebo to může automaticky zajistit chytrá klika CODE IT, přepnutá do automatického režimu. Zde je její obrázek.

klika Code it

klika Code it

Tato klika v automatickém režimu při stisku prokluzuje. Dveře nám otevře až po vložení platného kódu. Za pár sekund se vrátí do původního stavu, kdy nezabírá. Funkce zabezpečení je integrována ve vnější klice, vnitřní klika je v záběru stále, jako jakákoliv jiná běžná klika. Čili ven můžeme vyjít bez omezení, dovnitř jen když známe kód a to jen na pár sekund. Dveře jsou stále spolehlivě zajištěné. Je to prosté, rychlé a finančně dostupné zabezpečení dveřního křídla.

Myslím, že pro pochopení principu chytré kliky uvedený článek bohatě stačí. Kdo by chtěl znát podrobnosti, může si na stránkách naší firmy pustit 2 videa a stáhnout manuál kliky CODE IT ve formátu pdf.

Zde je odkaz:

http://www.klicovesystemystudlar.cz/code-it-registrace/

Mějte se krásně a zpříjemněte si život kvalitní zamykací technikou. Pokud se Vám článek líbil, sdílejte ho, nebo označte To se mi líbí. Děkuji Vám.

František Študlar

František Študlar
Autor je specialista v oblasti zamykací techniky. Jeho firma působí na trhu téměř 25 roků. E-knihu Jak zamknout dům a firmu ZDARMA ke stažení tady >> Předmětem jeho blogů je zamykací technika ve všeobecném rozsahu - úschovné objekty (trezory, sejfy), dveřní zamykací technika (vložky, Chubbovy zámky) a moderní mechatronické uzamykací systémy. Manuál k chytré klice CODE IT si stáhněte ZDARMA tady >>V blozích popisuje vlastnosti, principy, aplikační možnosti a technické zajímavosti, se kterými se během své praxe setkal. Celý příběh najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • book_3

 • E-kniha Jak zamknout dům a firmu ZDARMA

  Klikněte na tlačítko a stáhněte si e-knihu o moderní zamykací technice

 • obrázek Code it autor F. Študlar

 • Chytrá klika – zloděj nemá šanci

  Přečtěte si návod, jak z obyčejných dveří udělat dveře chytré. Kliknutím na tlačítko vyzrajete na zloděje.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Jsme na Facebooku